FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA
PRAG


BRNO
BRÜNN

Zpět

Antonin Svoboda

Antonin Svoboda

Antonin Svoboda se narodil ve Vídni v roce 1969, kde v letech 1991-1997 studoval režii na Filmakademie. V roce 1999 založil společně s Barbarou Albert, Jessicou Hausner a Martinem Gschlachtem produkční společnost coop99. Jako producent se podílel na tak úspěšných (ko)produkcích jako jsou Lovely Rita, Občanská výchova, Březen, Amour Fou, Kocour, Western, Teheránská Tabu a v neposlední řadě Toni Erdmann, které byly oceněny na nejvýznamnějších mezinárodních festivalech.

Jako autor a režisér  se od roku 2003 podílel na několika hraných celovečerních filmech: You Bet Your Life, Navždy, nikdy, nikde, The Strange Case of Wilhelm Reich a Drei Eier im Glas. V současné době pracuje na adaptaci nejnovějšího románu od Sibylle Berg Der Tag, als meine Frau einen Mann fand.

V Praze spolu s editorkou/střihačkou Joanou Scrinzi osobně představí jejich nejnovější film Cry Baby, Cry. Kinodokument koprodukovaný Ulrichem Seidlem byl na festivalu Diagonale 2018 oceněn za nejlepší střih.

Cry Baby, Cry

Praha, Kino Atlas
19. 10. 2018 18:15

Cry Baby, Cry

Praha, Kino Lucerna
So 20. 10. 2018 16:15

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora