FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG


BRNO
| BRÜNN

 

Zpět

Elena Tikhonova

Elena Tikhonova

Elena Tikhonova je režisérka, scénáristka a VJka. Narodila se a vyrostla v sovětském vědeckém městě Obninsk, zvaném město „mírového atomu“. Na moskevské filmové akademii VGIK vystudovala kameramanství pro hraný a dokumentární film. Za svůj krátký film Dobrji vecher konstruktor získala v roce 2003 na festivalu St. Anna Studentenfilmfestival cenu za nejlepší audovizuální dílo. Od roku 2000 žije a tvoří ve Vídni.

Její první celovečerní dokument Elektro Moskva (2013, společně s Dominikem Spritzendorferem) o absurdní historii elektronické hudby v Rusku se stal hitem, byl uveden na více než 50 filmových festivalech po celém světě a v kinech v Rusku, Rakousku, Švýcarsku i v USA. Film byl na festivalu Unerhört Musikfilmfestival Hamburg vyznamenán cenou za nejlepší hudební dokument 2014. V Praze představuje svůj první celovečerní hraný film Kaviár, který se opírá o její vlastní zkušenosti z ruské komunity ve Vídni.

Kaviár

Praha, Kino Lucerna
So 19. 10. 2019 20:30

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM