FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

DAS SOMMERKINO 
ČERVEN–ZÁŘÍ 2021
 
 
PRAHA | BRNO |
HRADEC KRÁLOVÉ

  

Filmy

Soul Kitchen

DE / FR, Komedie, 100 min.

Soul Kitchen

Turbulentní komedie o gastronomovi, jehož restaurace se od základu změní.

Lola běží o život

DE, Thriller, 79 min.

Lola běží o život

Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Lola běží ne jako, ale o život...

Good Bye, Lenin!

DE, Komedie, 121 min.

Good Bye, Lenin!

(Východní) Berlín na podzim 1989: matka Alexe Kernera leží po infarktu v kómatu. Tak propásne pád berlínské zdi. Probudí se znovu v létě 1990.

3

DE, Drama, 119 min.

3

Drama o dvojici, která se zamiluje do stejného muže. Vztah Hanny a architekta Simona se během posledních dvaceti let už trochu opotřeboval. Zdá se, že žijí spíš minulostí, namísto aby věřili ve společnou budoucnost. Oba se zamilují do stejného muže a o svých sexuálních dobrodružstvích nic netuší. 

Paříž, Texas

DE / FR, Roadmovie, 144 min.

Paříž, Texas

Paříž, Texas líčí příběh Travise a jeho rodiny, která se již před lety rozpadla. Vedle několika mezinárodních ocenění získalo toto neobyčejné road movie v roce 1984 Zlatou palmu v Cannes.

Bez věcí nad věcí

DE, Komedie, 111 min.

Bez věcí nad věcí

Toni a Paul jsou kamarádi od mateřské školky a každý den bojují o to, kdo je lepší a větší borec. Oba spolu pracují v jednom IT start-upu a oba jsou velcí materialisté. Uzavřeli sázku, že se musí kompletně vzdát všeho konzumu. Probudí se nazí v prázdném bytě a každý den dostanou zpět pouze jednu věc. Nabízí se otázka: Co doopravdy potřebujeme?

Fany a pes

DE / LUX / CZ / BE, 86 min.

Fany a pes

Na konci léta 1989 se Fany stará o Sputnika, psa své nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila. Utekla totiž na Západ. Fany se proto vydává hledat svou kamarádku a zažívá při tom dobrodružství, které změní nejenom její život, ale i celou zem.

Zkouška

DE / FR, Drama, 99 min.

Zkouška

K tomu, aby hra na housle zněla skutečně dobře, je nutné cvičení a přísná disciplína. Když mladý talent nevloží do hry na nástroj veškeré své ambice, nezbude z jeho hry nakonec nic víc než jen předvádění hudebních dovedností v kruhu rodiny a přátel.

Oskar a Lili

AT, Drama, 102 min.

Oskar a Lili

Uprchlické děti Oskar a Lili jsou odebrány psychicky labilní matce a skončí u pěstounů. Krev není voda a jejich pevné sourozenecké pouto jim dává sílu vyrovnat se se složitou situací a překonávat nejrůznější byrokratické překážky. Hořkosladká odysea o mnoha způsobech, jak pohlížet na svět kolem sebe a přežít, získala na festivalu Max-Ophüls-Preis 2020 Cenu diváků.

Klikaři

AT, Komedie, 97 min.

Klikaři

Film o lžích v životě a v lásce; komedie černá jako noc a ostrá jako žiletka. Rutinní manželství neúspěšného komiksového umělce Artura si projde dramatickou zatěžkávající zkouškou, když se zaplete s tajemnou Alicí. To, co začíná jako komediální milostný trojúhelník, se brzy pro Artura stane noční můrou…

Léto v Kreuzbergu

DE, Drama / Romantický, 94 min.

Léto v Kreuzbergu

Léto v berlínské čtvrti Kreuzberg je k nesnesení horké. Pro čtrnáctiletou Noru, která s kamarády chodí na městský plavečák a baví se videi pro svůj Instagram, emocionální teplota vystoupá ještě výš. Seznámí se totiž s okouzlující a rozevlátou Romy a prožívá s ní intenzivní první lásku.

Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

DE / CH, Komedie, 90 min.

Procitnutí Mottiho Wolkenbrucha

Mordechai Wolkenbruch se vždy choval přesně tak, jak mu jeho matka, ortodoxní Židovka, nakazovala. Když mu však začne představovat mladé slečny ve snaze, aby se s jednou z nich oženil, začne se Motti odklánět od jeho předepsané role. Seznámí se s nežidovskou spolužačkou Laurou a oba se začnou sbližovat. Motti tak pomalu nachází odvahu vzepřít se své silně ortodoxní rodině.

Zeď

DE / AT, Drama, 108 min.

Zeď

Psychologický snímek podle knižního bestselleru Marlen Haushoferové Zeď (1963). Žena vyrazí na výlet na loveckou chatu do Alp společně s přáteli, kteří se po příjezdu vydávají do nedaleké vesnice. Když se dlouho nevracejí, žena se je vydává hledat.

Noční vlak do Lisabonu

DE / CH / PRT, Thriller / Romantický, 111 min.

Noční vlak do Lisabonu

Raimund Gregorius, stárnoucí učitel latiny, zachrání v Bernu před skokem z mostu neznámou mladou ženu. Ta však zmizí a zanechá Gregoriovi pouze knihu od portugalského lékaře Amadeu de Prado a jízdenku na vlak do Lisabonu – s odjezdem za 15 minut.

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky Österreich Institut Brno České dráhy DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Edison Filmhub

Hlavní mediální partner

Česká televize

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Express FM Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi