FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Filmy

Sekce: DAS FILMFEST SPEZIAL

Das Filmfest opět představí českému publiku to nejnovější z filmové krajiny německy mluvících zemí. V rámci sekce DAS FILMFEST SPEZIAL se objeví velkofilmy i nezávislé snímky, které v rámci německojazyčné filmové tvorby tematicky či esteticky vynikají.

25 km/h

DE, Komedie / Roadmovie, Markus Goller, 116 min.

25 km/h

Bratři Georg a Christian se dlouhá léta neviděli a setkávají se na pohřbu svého otce. Rozhodnou se podniknout cestu přes Německo, o které kdysi v šestnácti snili, a jako dopravní prostředek si zvolí moped. Během cesty si vytvoří podivné známosti a ocitnou se v bláznivých situacích.

A co třeba Adolf?

DE, Komedie, Sönke Wortmann, 91 min.

A co třeba Adolf?

Stephan a jeho žena Elisabeth pozvali na večeři své přátele. Nálada se zlomí ve chvíli, kdy Thomas a Anna oznámí, že se jejich dítě bude jmenovat Adolf. Diskuze o špatných a dobrých jménech začne přecházet v psychologickou hru, během které jsou s požitkem servírovány ty nejhorší hříchy z mládí a největší tajemství všech přítomných.

Atlas

DE, Drama, David Nawrath, 100 min.

Atlas

Společně se svými kolegy má stěhovák Walter, bývalý vzpěrač v letech, vyklidit soudně zabavený byt. Když se otevřou dveře jednoho starého domu, začne se domnívat, že mladý otec rodiny je jeho syn, kterého před lety opustil. Začíná opatrné sbližování a pokus zachránit mladou rodinu před nebezpečím. Ten má ovšem dalekosáhlé následky.

Běžec

CH, Drama, Hannes Baumgartner, 92 min.

Běžec

Švýcarský maratonec Jonas Widmer hledá cestu za překonáním své tragické minulosti a zamotává se přitom stále víc do svého neblahého dvojího života.

Byl jsem doma, ale...

DE / SRB, Drama, Angela Schanelec, 105 min.

Byl jsem doma, ale...

Phillip, dvanáctiletý syn Astrid, byl týden nezvěstný. Nyní se vrací domů, beze slova, bez vysvětlení, s poraněnou nohou. Kde byl a co tam hledal?

Love Machine

AT, Komedie, Andreas Schmied, 96 min.

Love Machine

Bez práce, bez střechy nad hlavou a jen s 8 % baterky na mobilu? Žádný problém pro Georgyho Hillmaiera. Poté, co je vyhozen z bytu a náhle mu zemře kamarád z kapely, přijde na fantastický podnikatelský záměr – dá sebe i své tělo na prodej ženám. Jeho obchod zaznamenává ohromný boom a zdá se, že je s novým životem vše v pořádku.

Melancholická dívka

DE, Komedie / Experimentální, Susanne Heinrich, 80 min.

Melancholická dívka

Během hledání vhodného místa na přespání se melancholická dívka potuluje velkoměstem – mezi uměleckými galeriemi, studii jógy a postelemi cizích mužů však pro ni není místo. Postmoderní komedie v růžové a světle modré.

Nevrland

AT, Drama, Gregor Schmidinger, 90 min.

Nevrland

Jakob bojuje s úzkostnou poruchou, která mu čím dál tím více komplikuje život. Jednou v noci pozná na erotickém video chatu šestadvacetiletého umělce Kristjana. Aniž by se ve skutečnosti potkali, začne mezi nimi vznikat virtuální přátelství.

Nikdy neodvracej zrak

DE / IT, Drama / Historický, Florian Henckel von Donnersmarck, 188 min.

Nikdy neodvracej zrak

Mladému umělci Kurtu Barnetovi se podaří uprchnout z východního Německa do západního. Ovšem jeho traumata z dětství a mládí ho sužují i nadále. Když však potká studentku Elisabeth, do které se zamiluje, zdá se, že se začíná blýskat na lepší časy. Kurtovi ale stojí v cestě za štěstím otec Elisabeth, bývalý vrchní představitel SS Prof. Carl Seeband…

Odříznuto

DE, Thriller, Christian Alvart, 132 min.

Odříznuto

Soudní lékař Paul Herzfeld nachází během pitvy v hlavě mrtvoly lísteček s telefonním číslem jeho dcery Hannah, která byla unesena. Začíná zběsilý závod o život. Pomoc přichází s autorkou komiksů Lindou, která se společně s Herzfeldem postupně zaplétá do únoscovy sítě…

Půda pod nohama

AT, Drama, Marie Kreutzer, 108 min.

Půda pod nohama

100 odpracovaných hodin týdně a 5x týdně sportovní aktivity – s třicítkou na krku má Lola svůj soukromý život plně pod kontrolou, stejně jako svoje zaměstnání v poradenské firmě. Tají vztah k vedoucí týmu Elise, nikdo netuší, že má sestru Conny, a nikdo neví ani o psychické nemoci, která se objevuje v celé jejich rodině.

U Zlaté rukavice

DE, Drama / Thriller, Fatih Akin , 110 min.

U Zlaté rukavice

Nekompromisní portrét zvráceného psychopatického násilníka ovládaného nenávistí k ženám, sexuální nenasytností a sentimentalitou, ale také sociální studie o odvrácené straně tehdejšího ekonomického zázraku v Německu, kdy jednotlivci zmítáni válečným a poválečným chaosem trpěli naprostým nedostatkem sebedůvěry.

Wackersdorf

DE, Drama / Historický, Oliver Haffner, 122 min.

Wackersdorf

Sociálně demokratický zastupitel Hans Schuierer je pod velkým tlakem – podíl nezaměstnaných totiž nadále roste. Jako na zavolání mu však přijdou plány bavorské vlády, která chce v obci Wackersdorf vybudovat zařízení pro znovuzpracování jaderného odpadu.

Sekce: REBELLION & REVOLTE

Výstřední rebelové i nenápadní hrdinové všedního dne… Sekce REBELLION & REVOLTE se zaměřuje na ty, kteří se bouří proti společnosti, autoritám, konformitě či pravidlům. Na ty, kteří vzdorují nátlaku a útlaku, i na ty, kteří se jen nebojí jít proti proudu.

Bez věcí nad věcí

DE, Komedie, Florian David Fitz, 111 min.

Bez věcí nad věcí

Toni a Paul jsou kamarádi od mateřské školky a každý den bojují o to, kdo je lepší a větší borec. Oba spolu pracují v jednom IT start-upu a oba jsou velcí materialisté. Uzavřeli sázku, že se musí kompletně vzdát všeho konzumu. Probudí se nazí v prázdném bytě a každý den dostanou zpět pouze jednu věc. Nabízí se otázka: Co doopravdy potřebujeme?

Kaviár

AT, Komedie, Elena Tikhonova, 93 min.

Kaviár

Megalomanský ruský oligarcha Igor si chce v centru Vídně postavit vilu – přímo uprostřed velkého mostu Schwedenbrücke. Aby dosáhl svého cíle, je ochoten použít veškeré prostředky. Jeho tlumočnice Nadja a její kamarádky mají ovšem s Igorovými penězi jiné plány…

L'Animale

AT, Drama, Katharina Mückstein, 96 min.

L'Animale

Mati a její parta kamarádů brázdí na vytuněných mopedech okolí a znepříjemňují život ostatním dívkám. Když se však do Mati zamiluje Sebastian, vůdce jejich party, a ona se skamarádí s nenáviděnou Carlou, hrozí jí, že svoje postavení mezi kluky ztratí…

Narušitel systému

DE, Drama, Nora Fingscheidt, 126 min.

Narušitel systému

Strhující příběh dítěte, jehož matka o něj nezvládá pečovat a s nímž si nevědí rady ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce.

Panská léta

DE, Komedie, Oskar Roehler, 110 min.

Panská léta

Bohatý manželský pár Müller-Todtovi hledají pomocníka do domácnosti. Ovíněni vyvěsí inzerát „Hledá se otrok/yně“. Bohužel si všichni jejich inzerát vyloží příliš doslovně, až na upraveného a vzdělaného Bartose a jeho ženu Lanu, kteří Müller-Todtovým poskytnou božskou péči. Situace ovšem pomalu přestává být pod kontrolou.

Plavání

DE, Drama, Luzie Loose, 102 min.

Plavání

Plachou Elisu šikanují její spolužáci. Skamarádí se se sebevědomou Antheou. Nejprve obě začnou na mobily natáčet svůj každodenní život, avšak to, co začne jen jako legrace, se mění v hořkou realitu. Tajně začnou natáčet všechny spolužáky, kteří měli dříve na Elisu spadeno, a otočí tím celou situaci.

Pryč

DE, Drama, Philipp Hirsch, 101 min.

Pryč

Začít znovu zcela od začátku, uprostřed lesa a daleko od společnosti? Vzbouřit se a jednoduše nechat vše za sebou? Protagonisté chtějí ven do přírody a pryč od jejich dosavadního života, chtějí se vzepřít zpustošené civilizaci. Každý za sebe, nejprve sám, potom společně. Že to je ale všechno – jen ne jednoduché, zažijí na vlastní kůži…

Rozbi moje srdce

AT, Drama, Alexandra Makarová , 99 min.

Rozbi moje srdce

Romeo a Julie na předměstí: Optimistický a zasněný teenager Pepe žije s dalšími slovenskými Romy u svého despotického strýce Rockyho ve Vídni. Jednou se objeví stejně stará Marcela, která si chce u Rockyho vydělat na dluhy svého otce. Oba teenageři se do sebe zamilují a začnou společně snít o lepší, spravedlivé budoucnosti.

Syn mého otce

CH, Drama, Jeshua Dreyfus, 89 min.

Syn mého otce

Simon svého otce miluje a nenávidí zároveň. Když jeho rodiče odjedou na dovolenou, rozehrává svůdnou hru na kočku a myš s milenkou svého otce a zamotává se stále do špinavé rodinné sítě.

Zač nás trestáš?

AT, Komedie, Eva Spreitzhofer, 92 min.

Zač nás trestáš?

Ateistce a feministce Wandě se celý život obrátí vzhůru nohama, když  jí její pubertální dcera Nina sdělí, že se rozhodla přestoupit na islám. Nina si teď říká Fatima, nosí šátek a začíná okamžitě žít halal – se vším všudy, alhamdulillah!

Zlatíčka

DE, Komedie, Karoline Herfurth, 107 min.

Zlatíčka

Mel, tvrdá matka samoživitelka, chce krádeží diamantu sobě a své dceři zajistit lepší život. Plán se ovšem nevyvíjí optimálně. Natrefí na Franny, která by nemohla být větším opakem Mel, a bere ji jako rukojmí.

Sekce: TENKRÁT NA VÝCHODĚ

V rámci sekce TENKRÁT NA VÝCHODĚ Das Filmfest nabídne u příležitosti 30 let od pádu Berlínské zdi celou řadu filmů, které na osobních příbězích zprostředkují události a náladu té doby. Těšit se můžete na aktuální filmy, ale i na trháky z minulého století.

Balón

DE, Drama, Michael Herbig, 125 min.

Balón

Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a více než dva roky připravovali riskantní plán. Pomocí horkovzdušného balónu, který si sami postavili, chtějí uprchnout na Západ. Balón však těsně před západoněmeckou hranicí havaruje. Začíná nebezpečný závod s časem a s policií v patách.

Coming Out

NDR, Drama, Heiner Carow, 113 min.

Coming Out

Setkání s Matthiasem zasáhne Philippa jako blesk z čistého nebe. V ten okamžik mu dojde, co tušil a na co celý svůj život podvědomě čekal. Je tu ale Tanja, která Matthiase miluje a čeká s ním dítě. A jsou tu také společenské předsudky vůči homosexuálům.

Fany a pes

DE / LUX / CZ / BE, Ralf Kukula, Matthias Bruhn, 86 min.

Fany a pes

Na konci léta 1989 se Fany stará o Sputnika, psa své nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila. Utekla totiž na Západ. Fany se proto vydává hledat svou kamarádku a zažívá při tom dobrodružství, které změní nejenom její život, ale i celou zem.

Gundermann

DE, Drama, Andreas Dresen, 128 min.

Gundermann

Životopisný hudební film sleduje osudy východoněmeckého písničkáře Gerharda Gundermanna, který si dokázal získat srdce publika inteligentními texty melancholických balad i rockových skladeb. Gundermann pracoval celý život v uhelných dolech a měl vyhraněné levicové názory.

Když jsme snili

DE / FR, Drama, Andreas Dresen, 117 min.

Když jsme snili

Okrajová čtvrť Lipska, krátce po pádu zdi. Rico, Dani, Paul a Mark, před nedávnem ještě pionýři v uniformách, jsou vrženi do vibrující doby krátce po znovusjednocení Německa. Včerejší pořádky neplatí, ulice najednou nabízí nečekaná dobrodružství. Čtyři přátelé tak mohou společně naplňovat své sny a čelit novým nebezpečím.

Tichá revoluce

DE, Drama, Lars Kraume, 111 min.

Tichá revoluce

Během návštěvy kina v západním Berlíně zhlédnou východoněmečtí maturanti dramatické záběry z maďarského povstání. Spontánně se v jejich hlavách zrodí myšlenka držet ve třídě minutu ticha. Toto gesto má však dalekosáhlé následky a postaví je před netušená rozhodnutí.

Ticho po výstřelu

DE, Drama / Historický, Volker Schlöndorff, 103 min.

Ticho po výstřelu

Německo v 70. letech: Přes rozpustilou anarchii se dostane Rita Vogt k terorismu, vedena svým smyslem pro spravedlnost a láskou k Andimu. Když začne tušit, že jejímu hnutí hrozí konec, vypaří se do východního Německa. S novou identitou od Stasi začne nový život. Pak ale dojde k nejhoršímu – padne berlínská zeď.

Západ

DE, Drama, Christian Schwochow, 102 min.

Západ

Dva kufry a plyšová hračka – to je všechno, co si Nelly a její syn Alexej mohou vzít s sebou do začátku nového života na Západě. Je léto koncem sedmdesátých let a Nellyn přítel je již tři roky po smrti. Od té doby, co se zabil při autonehodě, chce Nelly opustit NDR a nechat zde i vzpomínky a svůj smutek.

Životy těch druhých

DE, Drama, Florian Henckel von Donnersmarck, 137 min.

Životy těch druhých

V popředí dramatu zasazeného do doby bývalé NDR stojí aparát tajné policie Stasi a kulturní scéna východního Berlína.

Sekce: DIE DOKU

Sekce DIE DOKU přináší ty nejnovější a nejzajímavější dokumenty, které v poslední době v rámci německojazyčného filmu vznikly.

Berlin Bouncer

DE, Dokumentární, David Dietl, 87 min.

Berlin Bouncer

Berlínský noční život v proměnách času: od rozděleného města přes klubovou scénu devadesátek až k dnešní party metropoli. Kdo stál na začátku toho všeho? Na základě tří napínavých biografií legendárních berlínských vyhazovačů vypráví film BERLIN BOUNCER o vzestupech a pádech tohoto trendu.

Hafis & Mara

CH, Dokumentární, Mano Khalil, 88 min.

Hafis & Mara

Film vypráví o sklonku života jednoho rozdílného uměleckého páru – umělce Hafise Bertschingera a jeho ženy Mary. Hafis je neúnavný umělec. Miluje experimenty – ve svém umění, vztazích i každodenním životě. Jeho naprostá odevzdanost umění a jeho impulzivita však otevřela spoustu ran…

Krása & pomíjivost

DE, Dokumentární, Annekatrin Hendel, 79 min.

Krása & pomíjivost

Již před pádem Berlínské zdi zachycoval Sven Marquardt na svých expresivních černobílých fotografiích scénu východoberlínské subkultury. Dnes je především díky svému nápadnému vzhledu známý jako vyhazovač legendárního techno klubu Berghain – a to i daleko za hranicemi Německa.

Protože žiješ jen jednou - Die Toten Hosen

DE, Dokumentární, Cordula Kablitz-Post, 106 min.

Protože žiješ jen jednou - Die Toten Hosen

Die Toten Hosen jsou fenomén. Kapela vznikla na začátku 80. let v Düsseldorfu a již řadu let plní svými koncerty velké haly a stadiony. Tvůrci filmu Cordula Kablitz-Post a Paul Dugdale byli v roce 2018 společně s kapelou na turné.

Tuzemsko

AT, Dokumentární, Ulli Gladik, 94 min.

Tuzemsko

Film Tuzemsko sleduje tři fanoušky pravicové Svobodné strany Rakouska (FPÖ) před a po volbách do rakouského parlamentu: servírku, nezaměstnaného muže a úředníka. Zatímco vyrůstali v dělnických rodinách věrných sociální demokratům, vkládají nyní svoje naděje na FPÖ. Všichni tři mají velký odpor vůči „cizincům“. Zároveň touží o lepším životu pro „obyčejné lidi“.

Vagína

DE / CH, Dokumentární, Barbara Miller, 97 min.

Vagína

Pět odvážných, inteligentních a samostatných žen. Prolamují tabu mlčení i studu, jež jim způsobila společnost a jejich náboženský svět se svými zastaralými patriarchálními strukturami. S neuvěřitelně pozitivní energií a plné síly se tyto ženy zasazují za sexuální osvětu a sebeurčení všech žen.

Zvířata a jiní lidé

AT, Dokumentární, Flavio Marchetti, 88 min.

Zvířata a jiní lidé

Ve vídeňské záchranné stanici žije na 1000 zvířecích chráněnců, od odložených domácích mazlíčků přes zabavená exotická zvířata až po divoká zvířata, která byla vytlačena ze svého přirozeného životního prostředí. Přes to všechno je to ale místo plné naděje, které tvoří prostředí pro nespočetné množství skličujících i humorných příběhů.

Sekce: RETROSPEKTIVE: BRUNO GANZ

Švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz patřil k nejvýznamnějším německy mluvícím hercům současnosti. Nejvíce se proslavil rolí Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše a právě tento snímek, stejně jako kultovní film Wima Wenderse Nebe nad Berlínem, budou spolu s dalšími filmovými klenoty k vidění v rámci retrospektivní sekce RETROSPEKTIVE: BRUNO GANZ.

Americký přítel

DE / FR, Drama / Thriller, Wim Wenders , 123 min.

Americký přítel

Řemeslník Jonathan žije se svou rodinou v Hamburku, kde má dílnu a vyrábí v ní rámy na obrazy. Trpí poruchou srážlivosti krve a je přesvědčen, že nemoci brzy podlehne. Jednoho dne se objeví neznámý Francouz s neuvěřitelnou nabídkou: má odjet do Paříže a za 250.000 marek zde zavraždit jednoho mafiána.

Behind Me - Bruno Ganz

DE / CH, Dokumentární, Norbert Wiedmer, 85 min.

Behind Me - Bruno Ganz

Na cestách s hercem Bruno Ganzem, který na nejrůznějších místech hraje v nejrůznějších rolích. Hraje ale také Bruna Ganze a roli doktora Fausta, který se zoufale pokouší dopátrat toho, „čím zevnitř pohromadě drží svět“. Cesta za sebeurčením, s vlastními pochybami jakožto jediným společníkem a s vírou v tvůrčí sílu poezie.

Nebe nad Berlínem

DE / FR, Drama, Wim Wenders , 127 min.

Nebe nad Berlínem

Andělé Cassiel a Damiel se opováží nesouhlasit s Bohem a tak jsou vyhnáni na zem – do Berlína. Nebe nad Wendersovým Berlínem je plné andělů v kabátech, kteří si – viditelní pouze dětem – přisvojují smrtelnost. Damiel se zamiluje do akrobatky Marion a nic si nepřeje toužebněji, než stát se také člověkem. 

Pád třetí říše

DE / AT / IT, Drama / Historický, Oliver Hirschbiegel , 156 min.

Pád třetí říše

Rudá armáda obklíčila vládní čtvrť a odřízla ji od zbytku Berlína, v jehož ulicích se bojuje o každý dům. Během této noci diktuje Hitler (Bruno Ganz) sekretářce Traudl Jungové svou poslední vůli a žení se s Evou Braunovou. 30. dubna zahájila ruská armáda boj o Říšský sněm. Hitler se rozhodl spáchat sebevraždu.

Sekce: KULT KARL MAY

Karl May je německý spisovatel, na jehož dobrodružných románech z divokého západu vyrostlo několik generací. Sekce KULT KARL MAY uvede čtyři snímky včetně u nás zcela neznámé loutkové adaptace Stopa vede ke Stříbrnému jezeru. Ať žije náčelník Apačů!

více

Stopa vede ke Stříbrnému jezeru

NDR, Rodinný / Western, Günter Rätz, 80 min.

Stopa vede ke Stříbrnému jezeru

Loutkový film vypráví o parníku na Mississippi, na němž pluje bandita Brinkley, na kterého byl vydán zatykač. Old Shatterhand se také nachází na parníku, aby kmenu náčelníka Velké Medvědice doručil mapu, která vede ke zlatému pokladu na Stříbrném jezeře. Brinkley se o mapě dozví a pokusí se ji ukrást. Vinnetou spěchá na pomoc… 

Synové Velké Medvědice

NDR / JUG, Western, Josef Mach, 92 min.

Synové Velké Medvědice

V krčmě pevnosti Fort Smith je bělochem zvaným Red Fox zákeřně zabit starý a opilý indián Mattotaupa, protože nechtěl prozradit indiánské naleziště zlata. Jeho syn Tokai-íto se vrací ke kmeni Synů Velké Medvědice a chce svůj kmen odvést do Kanady, kde zatím jsou pro indiány lepší podmínky k životu.

Vinnetou

DE / IT / FR / JUG, Western, Harald Reinl, 97 min.

Vinnetou

Napříč územím indiánů kmene Apačů má vést dráha „železného oře“. Porušením smlouvy s indiány chce dobrodruh Santer ušetřit peníze, které do stavby železnice vložila společnost Great Western. Neváhá se spojit s Kiowy, odvěkými nepřáteli Apačů. Cestu mu však zkříží mladý inženýr, přezdívaný Old Shatterhand.

Vinnetou - Rudý gentleman

DE / IT / FR / JUG, Western, Harald Reinl, 94 min.

Vinnetou - Rudý gentleman

Vinnetou a Old Shatterhand vypracují mírový plán s vojáky a Indiány kmene Assiniboi, což však není po vůli Forrestovu gangu. Ti se pokoušejí překazit plán všemi prostředky. V době mise se Vinnetou zamiluje do náčelníkovy dcery Ribany, která je však slíbená jako důkaz přátelství vojákovi Merrillovi...

Sekce: SHORTS

Během filmového večera se díky atraktivnímu výběru snímků budete moci mnohokrát přesvědčit, že kvalitní film nemusí nutně mít 90 minut.

Shorts I

DE, Krátkometrážní, 60 min.

Shorts I

Oberhausen on Tour: Soutěž Music & Video 2018
Každé dva roky vysílá festival krátkých filmů Kurzfilmtage své filmy na cesty v rámci cyklu „Oberhausen on Tour“. V roce 1999 byla zavedena celosvětově první festivalová cena v kategorii videoklipů – cena MuVi. Mezitím se ukázalo, že se videoklipy ve skutečnosti staly nezávislým žánrem krátkých filmů. Tento program představuje všech jedenáct děl, které byly v roce 2018 nominovány na cenu MuVi.

Shorts II

DE / JPN, Krátkometrážní, 65 min.

Shorts II

Short Export 2019
Z více než 500 doručených přihlášek z Německa na mezinárodní festival krátkých filmů Clermont-Ferrand 2019 bylo pro program Short export 2019 vybráno sedm svěžích krátkých filmů. Jejich spektrum sahá od zvláštních přes napínavé až po srdečné a srandovní příběhy, které jsou vyprávěny ve formě hraných, dokumentárních či animovaných filmů.

Shorts III

DE, Krátkometrážní, Oliver Pietsch, Eva Stefani, Louise Botkay, Alexandra Gulea, Su Zhong, 84 min.

Shorts III

Oberhausen on Tour: Vítězové 2018
Každé dva roky vysílá festival krátkých filmů Kurzfilmtage své filmy na cesty v rámci cyklu „Oberhausen on Tour“. V tomto výběru oceněných na festivalu v roce 2018 své krátké filmy představí Oliver Pietsch, Eva Stefani, Louise Botkay, Alexandra Gulea a Su Zhong.

Shorts IV

AT / CH, Krátkometrážní, Bernhard Wenger, Albert Meisl, Georg Isenmann, Johannes Bachmann, 103 min.

Shorts IV

Během filmového večera se díky atraktivnímu výběru budete moci mnohokrát přesvědčit, že kvalitní film nemusí nutně mít 90 minut… 

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM