FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA
PRAG


BRNO
BRÜNN

Filmy

Sekce: SPOLU & SÁM

Žít sám je těžké, vyjít s ostatními ale také není vždycky med. Život o samotě versus existence v rámci společnosti – napětí mezi těmito dvěma póly zachycují filmy sekce SPOLU & SÁM.

303

DE, Roadmovie, Hans Weingartner, 145 min.

303

Jan je přesvědčený, že člověk je od přírody egoistický. Julie si naopak myslí, že člověk je v jádru empatický a nabídne Janovi svezení ve svém obytňáku. Jan míří do Španělska, kde chce poznat svého pravého otce, Julie je zase na cestě za přítelem do Portugalska. Vzájemně si otevírají své světy a s každým ujetým kilometrem je pro ně stále těžší, nezamilovat se do sebe…  

Arthur & Claire

AT, Tragikomedie, Miguel Alexandre, 98 min.

Arthur & Claire

V Amsterdamu se setkávají dva lidé, kteří svůj život již uzavřeli. Arthur, který už plánoval jen jednu poslední večeři, však náhodou naruší plány mladé Claire. Ze dvou lidí unavených životem se stanou nečekaní spojenci proti osudu… Lakonicky a s černým humorem vypráví tato tragikomedie, jak se rezignace může proměnit v naději, i když je už skoro pozdě.

Hördur – mezi světy

DE, Drama, Ekrem Ergün, 84 min.

Hördur – mezi světy

Mladá německá Turkyně Aylin je odsouzená k veřejně prospěšným pracím. Začne pracovat na statku, kde chovají vzácné islandské koně, které si zamiluje. Její otec ale v Německu nevidí pro rodinu budoucnost a chce se vrátit do své vlasti. To by pro Aylin znamenalo konec jejího snu a proto se rozhoduje vzít osud do vlastních rukou.

In My Room

Drama, Ulrich Köhler , 120 Min.

In My Room

Čtyřicátník Armin není spokojený se svým životem, neumí si ale představit nic jiného. Když se jednou probudí, je všude naprosté ticho: svět vypadá jako vždy, ale lidstvo zmizelo. Až na jednu ženu… Příběh je postapokalyptickým westernem stejně jako ironickým obrazem současného Německa. Především je ale vyprávěním o dvou lidech, kteří mají šanci začít znovu. 

Jen jsme si hráli

DE, Drama, Ann-Kristin Reyels, 82 min.

Jen jsme si hráli

Desetiletý Jona se přestěhoval z Berlína do česko-německého pohraničí. V „zakázané zóně“ potká třináctiletého Ukrajince Mira. Starší a sebevědomý Miro mu imponuje a Jona se snaží se s ním spřátelit. Jen pomalu mu dochází, jaký osud se za Mirovou dospělou fasádou skrývá. Psychologické drama o nerovném přátelství dvou chlapců, jejichž světy by jen stěží mohly být odlišnější.

Kim má penis

DE, Drama, Philipp Eichholtz, 97 min.

Kim má penis

Andreas chce Kim. Kim toho ale chce víc. Kim chce mít penis. S Andreasem se o tom však příliš bavit nechce – raději ho vždy postaví před hotovou věc. A aby toho nebylo málo, nastěhuje se k nim jejich společná nejlepší kamarádka Anna. Je čerstvě po rozchodu a zároveň akutně touží po dítěti. Je láska nakonec přece jenom pro idioty? Svěží vztahová komedie z ranku German Mumblecore.

Láska mezi regály

DE, Drama, Thomas Stuber, 125 min.

Láska mezi regály

Christian nastoupil jako pomocná síla ve velkoobchodě. Ujme se ho veterán Bruno a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení sladkostí… Láska mezi regály je křehká, civilní a realistická romance z místa, kde není vidět na nebe. 

Tenkrát v zemi indiánů

Drama / Roadmovie, Ilker Çatak, 97 min.

Tenkrát v zemi indiánů

Horké léto na sídlišti na předměstí, noc strávená na koupališti: Mauserovi je 17 let a zamiluje se do Jackie. Ale je tu ještě Edda, která má o něho velký zájem. Zatímco se Mauser připravuje na svůj nejdůležitější boxerský zápas, zabije jeho otec Mauserovu nevlastní matku a uprchne neznámo kam... Snímek je divokým žánrovým mixem příběhu Coming-Of-Age, psychedelického velkoměstského westernu, hudebního videa a roadmovie.

Vakuum

Drama, Christine Repond, 80 min.

Vakuum

Uprostřed příprav na 35. výročí svatby se Meredith dozví, že je HIV pozitivní. Jako  přenašeč přichází v úvahu pouze její manžel André, který ji podvádí s prostitutkami. Sdělí mu diagnózu a vyhodí ho z domu. Když se i on dozví, že je HIV pozitivní, dohodnou se, že budou rány osudu a nemoc zvládat společně. Ale co vše je láska schopna unést?

Zázračné cvičení

AT, Komedie, Michael Kreihsl, 90 min.

Zázračné cvičení

Když se dva hádají, třetí se směje: Pro Joanu a Valentina je po 17 letech vztahu párová terapie poslední záchranou. Veškeré terapeutovo snažení se ale zdá marné – Joana vždy předem ví, co chce její manžel říct, a Valentin ji za to trestá citovým chladem. Problémy však nemají jen manželé – dokonce i terapeut má, zdá se, potíže... Úchvatná komedie o párové terapii.

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora