FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Filmy

Sekce: REBELLION & REVOLTE

Bez věcí nad věcí

DE, Komedie, Florian David Fitz, 111 min.

Bez věcí nad věcí

Toni a Paul jsou kamarádi od mateřské školky a každý den bojují o to, kdo je lepší a větší borec. Oba spolu pracují v jednom IT start-upu a oba jsou velcí materialisté. Uzavřeli sázku, že se musí kompletně vzdát všeho konzumu. Probudí se nazí v prázdném bytě a každý den dostanou zpět pouze jednu věc. Nabízí se otázka: Co doopravdy potřebujeme?

Plavání

DE, Drama, Luzie Loose, 102 min.

Plavání

Plachou Elisu šikanují její spolužáci. Skamarádí se se sebevědomou Antheou. Nejprve obě začnou na mobily natáčet svůj každodenní život, avšak to, co začne jen jako legrace, se mění v hořkou realitu. Tajně začnou natáčet všechny spolužáky, kteří měli dříve na Elisu spadeno, a otočí tím celou situaci.

Pryč

DE, Drama, Philipp Hirsch, 101 min.

Pryč

Začít znovu zcela od začátku, uprostřed lesa a daleko od společnosti? Vzbouřit se a jednoduše nechat vše za sebou? Protagonisté chtějí ven do přírody a pryč od jejich dosavadního života, chtějí se vzepřít zpustošené civilizaci. Každý za sebe, nejprve sám, potom společně. Že to je ale všechno – jen ne jednoduché, zažijí na vlastní kůži…

Rozbi moje srdce

AT, Drama, Alexandra Makarová , 99 min.

Rozbi moje srdce

Romeo a Julie na předměstí: Optimistický a zasněný teenager Pepe žije s dalšími slovenskými Romy u svého despotického strýce Rockyho ve Vídni. Jednou se objeví stejně stará Marcela, která si chce u Rockyho vydělat na dluhy svého otce. Oba teenageři se do sebe zamilují a začnou společně snít o lepší, spravedlivé budoucnosti.

Zač nás trestáš?

AT, Komedie, Eva Spreitzhofer, 92 min.

Zač nás trestáš?

Ateistce a feministce Wandě se celý život obrátí vzhůru nohama, když  jí její pubertální dcera Nina sdělí, že se rozhodla přestoupit na islám. Nina si teď říká Fatima, nosí šátek a začíná okamžitě žít halal – se vším všudy, alhamdulillah!

Sekce: BIO JUNIOR

Fany a pes

DE / LUX / CZ / BE, Ralf Kukula, Matthias Bruhn, 86 min.

Fany a pes

Na konci léta 1989 se Fany stará o Sputnika, psa své nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila. Utekla totiž na Západ. Fany se proto vydává hledat svou kamarádku a zažívá při tom dobrodružství, které změní nejenom její život, ale i celou zem.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

DE, Rodinný, Dennis Gansel, 110 min.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Jim Knoflík dorazí jako dítě jednoho dne na ostrov Jasmánie v poštovním balíku.  Od té chvíle se stává pátým obyvatelem ostrova a tráví čas se svým nejlepším kamarádem, strojvedoucím Lukášem. Jednoho dne se oba společně s jejich lokomotivou Emou vydají na cestu za dobrodružstvím, na které narazí na piráty, draky a císaře země Mandaly…

Malá čarodějnice

DE / CH, Rodinný, Mike Schaerer, 103 min.

Malá čarodějnice

Mladá čarodějka je ve svých 127 letech ještě příliš mladá na to, aby se zúčastnila noci pálení čarodějnic. Přesto se tajně vydá na čarodějnickou slavnost, kde je přistižena! Nyní musí dokázat, že je dobrá čarodějka. Ale co to přesně je? Společně se svým havranem se vydává najít odpověď.

Ten kluk potřebuje na vzduch

DE, Tragikomedie, Caroline Link, 99 min.

Ten kluk potřebuje na vzduch

Příběh o dětství jednoho z největších bavičů Německa, Hape Kerkelinga: Porúří 1972. Baculatý devítiletý Hans-Peter vyrůstá v bezpečí svého veselého příbuzenstva. Svůj velký talent umět rozesmát ostatní trénuje dennodenně v hokynářství své babičky Änne. Bohužel ale není vše tak růžové. Temné stíny se promítnou i do každodenního života chlapce.

Uzly a pomeranče

DE / CZ, Rodinný, Ivan Pokorný, 92 min.

Uzly a pomeranče

Film Uzly a pomeranče vypráví o zraněních, statečnosti, zodpovědnosti i o první lásce – jedním slovem o dospívání. Velkou roli ve filmu hrají koně, kteří symbolizují nespoutanost a zastupují také stesk, který přináší končící dětství. Zábavný a poutavý příběh bez jakékoliv sentimentality.

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora