FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG


BRNO
| BRÜNN

 

Zpět

Gregor Schmidinger

Gregor Schmidinger

Gregor Schmidinger studoval scénáristiku na University of California v Los Angeles. Jako režiséř zrealizoval několik krátkých filmů, hudebních klipů, reklam i jeden celovečerní film. Oba jeho krátké filmy The Boy Next Door (2008) a Homophobia (2012) mají dohromady na YouTube více než 15 milionů shlédnutí. Je členem poroty rakouské komise pro hodnocení filmů a jedním ze zakládajících členů Porn Film Festivalu ve Vídni.

V Praze představí režisér svůj první celovečerní film Nevrland (2019) osobně. Film byl vyznamenán cenou mladé poroty na 40. filmovém festivalu Max Ophüls Preis a speciální cenou Thomase Plucha za nejlepší scénář. Mimo to film v roce 2019 uspěl na festivalu TLV Festival v Tel Avivu jako nejlepší film a stejně tak i na filmovém festivalu v Kitzbühelu.

Nevrland

Praha, Kino Lucerna
Út 22. 10. 2019 10:00
Pro školy

Nevrland

Praha, Kino Atlas
Út 22. 10. 2019 20:30

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM