FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

 
DAS FILMEST 2023


 

PRAHA | 19.–24.10.
BRNO | 30.10.–05.11.
OLOMOUC | 01.–09.11.

Zpět

Mario Sixtus

Mario Sixtus

Mario Sixtus | režisér, autor, fotograf

Mario Sixtus se narodil v roce 1965 v Ratingenu a po ukončení školní docházky hrál na baskytaru v novovlnných a punkových kapelách. Od poloviny 90. let pracoval jako programátor a webdesignér a psal jako novinář mimo jiné pro listy Die Zeit, Focus a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. V letech 2008-2016 moderoval celkem 155 dílů televizního magazínu Elektrischer Reporter na ZDFinfo, který se zabýval tématy kolem digitální transformace. V roce 2019 vydal knihu literatury faktu Warum an die Zukunft denken? (Proč myslet na budoucnost?), ve které se vypořádává s různými pohledy na budoucnost.

Sixtus je režisérem a autorem několika dokumentárních filmů o nových technologiích a digitální kultuře. K nim patří například film Ich weiß, wer du bist (Vím, kdo jsi, 2016), který se zabývá datovými brýlemi a možností prohlížet si digitálně uložené informace o kolemjdoucích na ulici, a film Im Netz der Lügen (V síti lží, 2017), který je věnován tématu falešných zpráv a nenávistných projevů na internetu. Kromě toho napsal scénář ke dvěma dílům kriminálního seriálu Wilsberg (2019 a 2021). Jeho film Hyperland byl v roce 2022 nominován do soutěže o Grimmeho cenu.

Hyperland

Praha, Kino Atlas
21. 10. 2022 20:30

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik FFA Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz Kino Ponrepo Österreich Institut Brno DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Olmützer Kulturtage Muzeum umění Olomouc

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Express FM Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi