FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

Melancholická dívka

Sekce DAS FILMFEST SPEZIAL
Země DE
Žánr Komedie, Experimentální
Jazyk německy
Titulky cs, en
Režie Susanne Heinrich
Hrají Marie Rathscheck, Yann Grouhel, Pero Radicic, Nicolo Pasetti, Alexander von Hugo
Délka 80 min.
Web salzgeber.de/maedchen
Rok 2019

Od té doby, co Věra Chytilová natočila své Sedmikrásky, uplynulo dost vody, ale dívek, které se nějak ne a ne stát platnými členkami společnosti, je zjevně stále dost. V lecčem se tyhle dva filmy samozřejmě liší, ale v hravé stylizaci, která koneckonců v obou případech skrývá závažnější sdělení o stavu společnosti, jsou si blízké.

Lidové noviny

Melancholická dívka se potuluje velkoměstem a hledá, kde by mohla složit hlavu. Potkává mladé matky, které oslavují své mateřství jako náboženský rituál vzkříšení, nalezne přístřeší u abstinujícího existencialisty, pro kterého je sex „také pouze druh byznysu“, a v jednom travesti baru čeká na „konec kapitalismu“. Její pokus napsat knihu selže hned u první věty druhé kapitoly. Mezi uměleckými galeriemi, studii jógy a postelemi cizích mužů však pro ni není místo. Než aby se snažila přizpůsobit, začne melancholická dívka svou depresi vnímat jako program. Komedie o postmoderní společnosti v růžové a světle modré.

Praha, Kino Lucerna
Čt 17. 10. 2019 18:15
Praha, Kino 35
Po 21. 10. 2019 18:00

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM