FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

PRAHA | PRAG 
20.–26.10.2022
 
OLOMOUC | OLMÜTZ
01.–11.11.2022
 

BRNO | BRÜNN
02.–06.11.2022

Zpět

Sebastian Blomberg

Sebastian Blomberg

Sebastian Blomberg absolvoval věhlasnou vysokou školu herectví Max Reinhardt Seminar ve Vídni. Po studiu působil především v divadle, nejprve ve Vídni a poté v Basileji. Od roku 2003 vystupuje Blomberg čím dál častěji na berlínských jevištích.

Jeho filmová a televizní kariéra odstartovala současně s tou divadelní na konci 90. let. Mimo jiné hrál v televizním filmu Larse Kraumese Dunckel, rok před tím se objevil ve své první filmové roli ve snímku Anatomie Stefana Ruzowitzkyho. Následovaly další filmy: Was tun, wenn's brennt? (2000) či Alles auf Zucker! (2004) režiséra Daniho Levyho.

V nedávné době měli diváci možnost Sebastiana Blomberga vidět ve filmech Přečin (2014), Stát vs. Fritz Bauer (2014) či Chladné srdce (2015).

V rámci Das Filmfestu se Sebastian Blomberg se představí ve filmu Curveball, ve kterém ztvárnil jednu z hlavních rolí - experta na biologické zbraně, který je přesvědčen, že Saddam Hussein sestrojuje masovou zbraň.

Curveball

Praha, Kino Lucerna
St 20. 10. 2021 19:00

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Hlavní mediální partner

Česká televize

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz Kino Ponrepo Österreich Institut Brno DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Express FM Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi Novinky & Novinky