FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

PRAHA | PRAG 
20.–26.10.2022
 
OLOMOUC | OLMÜTZ
01.–11.11.2022
 

BRNO | BRÜNN
02.–06.11.2022

Zpět

Sebastian Brauneis

Sebastian Brauneis

Sebastian Brauneis je režisér, scenárista, filmař a DJ. Narodil se ve Vídni a jako syn válečného zpravodaje vyrůstal ve všech státech bývalé Varšavské smlouvy. Vystudoval divadelní a filmovou vědu, medicínu a žurnalistiku na Vídeňské univerzitě. Po mnoha angažmá na ORF, mimo jiné jako režisér pořadu Sendung ohne Namen a nočního pořadu Willkommen Österreich, debutoval v roce 2018 filmem Zauberer (Čaroděj), který měl světovou premiéru na festivalu Ceny Maxe Ophülse v Saarbrückenu.

Celovečerní filmy z let 2020 a 2021 – 3přátelé2nepřátelé a 1 Verabredung im Herbst (1 setkání na podzim) – byly realizovány jako nízkorozpočtové produkce, což na jedné straně ukazuje tvůrčí možnosti při práci s nízkým rozpočtem, na druhé straně poukazuje na omezené finanční prostředky v oblasti filmu a kultury. Sebastian Brauneis v Praze osobně představí film 3přátelé2nepřátelé.

3přátelé2nepřátelé

Praha, Kino Atlas
Čt 21. 10. 2021 20:00

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Hlavní mediální partner

Česká televize

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz Kino Ponrepo Österreich Institut Brno DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Express FM Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi Novinky & Novinky