FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

17/10 - 23/10
Praha
Lucerna / Atlas

29/10 – 2/11
Brno
Místodržitelský palác / NO ART

Zpět

Shorts II

Sekce SHORTS
VÍR
DE 2017, R. Jonatan Schwenk, 10. min 
Blesková povodeň se stane osudovou hejnu ryb: jsou zachycené ve větvích čtyř starých stromů. Když voda opadá, hrozí, že uschnou. Jejich volání o pomoc vzbudí obyvatele nedaleké nory, kteří z nedobrovolných návštěvníků nemají příliš radost.
 
KIOSEK
DE 2016, R. Christoph Eder, Jonas Eisenschmidt, 13 min.
Dokument Imbis vypráví o řecké rodině, která na ostrově Lesbosprovozuje vzkvétající občerstvení. Jejich jediní zákazníci: uprchlící, kteří právě dorazili z válkami zmítaného Blízkého východu.
 
GABI
DE 2017, R. Michael Fetter Nathansky, 30 min.
Gabi je obkladačka, Marko její učeň. Už nějakou dobu zkouší v pauzách Marco s Gabi nanečisto rozchod se svou přítelkyní. V této hře najde Gabi možnost, jak bojovat proti postupující prázdnotě svého života.
 
OSTROV
DE 2017, R. Robert Löbel, Max Mörtl, 3 min.
Na malém ostrově se setkává celá řada podivuhodných stvoření.
 
HLOUBKA OSTROSTI
DE 2017, R. Mareike Bernien, Alexandra Gerbaulet, 14. min.
Hloubka ostrosti je označení míst v Norimberku, kde takzvaná NSU mezi lety 2000 a 2005 spáchála tři vraždy. Neuchopitelnost těchto činů vychyluje jako formální element horizontální osu obrazů z rovnováhy.
 
SATANSKÁ HOUŠTINA - TŘI
DE 2017, R. Willy Hans, 22 min.
První den prázdnin v kempu. Mimi si hledá kamarády mezi vrstevníky, Karl by chtěl plavat s krokodýlem, táta má hlad a máma zapomněla housky doma. Najednou mizí Fernando, hlídačův zajíček. Teprve po příchodu středověkých turistů se vše vrací k normálu. Jedno je každopádně jisté: zmatek je všude. 
Praha, Kino Atlas
So 20. 10. 2018 20:00

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora