FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA
PRAG


BRNO
BRÜNN

Zpět

Shorts II

Sekce SHORTS
VÍR
DE 2017, R. Jonatan Schwenk, 10. min 
Blesková povodeň se stane osudovou hejnu ryb: jsou zachycené ve větvích čtyř starých stromů. Když voda opadá, hrozí, že uschnou. Jejich volání o pomoc vzbudí obyvatele nedaleké nory, kteří z nedobrovolných návštěvníků nemají příliš radost.
 
KIOSEK
DE 2016, R. Christoph Eder, Jonas Eisenschmidt, 13 min.
Dokument Imbis vypráví o řecké rodině, která na ostrově Lesbosprovozuje vzkvétající občerstvení. Jejich jediní zákazníci: uprchlící, kteří právě dorazili z válkami zmítaného Blízkého východu.
 
GABI
DE 2017, R. Michael Fetter Nathansky, 30 min.
Gabi je obkladačka, Marko její učeň. Už nějakou dobu zkouší v pauzách Marco s Gabi nanečisto rozchod se svou přítelkyní. V této hře najde Gabi možnost, jak bojovat proti postupující prázdnotě svého života.
 
OSTROV
DE 2017, R. Robert Löbel, Max Mörtl, 3 min.
Na malém ostrově se setkává celá řada podivuhodných stvoření.
 
HLOUBKA OSTROSTI
DE 2017, R. Mareike Bernien, Alexandra Gerbaulet, 14. min.
Hloubka ostrosti je označení míst v Norimberku, kde takzvaná NSU mezi lety 2000 a 2005 spáchála tři vraždy. Neuchopitelnost těchto činů vychyluje jako formální element horizontální osu obrazů z rovnováhy.
 
SATANSKÁ HOUŠTINA - TŘI
DE 2017, R. Willy Hans, 22 min.
První den prázdnin v kempu. Mimi si hledá kamarády mezi vrstevníky, Karl by chtěl plavat s krokodýlem, táta má hlad a máma zapomněla housky doma. Najednou mizí Fernando, hlídačův zajíček. Teprve po příchodu středověkých turistů se vše vrací k normálu. Jedno je každopádně jisté: zmatek je všude. 
Praha, Kino Atlas
So 20. 10. 2018 20:00

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora