FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

 
DAS FILMEST 2023


 

PRAHA | 19.–24.10.
BRNO | 30.10.–05.11.
OLOMOUC | 01.–09.11.

Zpět

Werner Zappe

Werner Zappe

Po absolvování studia obchodu na Vídeňské univerzitě ekonomie a správy podniku (se zaměřením na controlling) a získání prvních profesních zkušeností v rakouském bankovním sektoru nastoupil Werner Zappe v roce 1996 do Rakouského filmového institutu.

V rámci této největší instituce pro financování kinematografie na spolkové úrovni je zodpovědný za hodnocení předložených projektů a jejich monitorování a podporu. Do jeho kompetence patří také agendy controllingu, poradenství v oblasti financování a koordinace s ostatními financujícími institucemi. Od roku 2023 převezme odpovědnost za nový program automatického financování ÖFI+.

Kromě toho Werner Zappe již řadu let přednáší na FH bfi Vídeň (řízení rizik a financování). V uplynulých letech hostoval také na Dunajské univerzitě v Kremži, na FH St. Pölten a na filmcollege ve Vídni.

V Praze se Werner Zappe zúčastní akce „Der KONTAKT. Německo-švýcarsko-rakouská spojka pro české filmaře. Jak na koprodukce s německy mluvícími zeměmi?“

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik FFA Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz Kino Ponrepo Österreich Institut Brno DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Olmützer Kulturtage Muzeum umění Olomouc

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Express FM Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi