FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

PRAHA | PRAG
20.–26.10.2021
02.–06.11.2021 
 
BRNO | BRÜNN
02.–07.11.2021

  

Filmy

Sekce: NÖ!

Ne, ne, prostě ne… Ne kompromisům, ne předsudkům, ne zajetým konvencím, ne stereotypům. Někdy je zkrátka nutné říct NE. Sekce s úderným názvem NÖ! ukazuje momenty, kdy je potřeba vzepřít se svému okolí a mnohdy i sám sobě.
 
 

3přátelé2nepřátelé

AT, Drama, 109 min., 2019

3přátelé2nepřátelé

Johanna, Franzi a Emil pracují za mizernou mzdu ve stejné firmě. Když má pozici šéfa převzít sadistický patolízal Karli, společně se tomu brání. Co za jedné vídeňské letní noci začíná slovy, končí činy. Kritika kapitalismu jako osvěžující lehká bezrozpočtová letní pohádka ve stylu „nové vlny“, která sama sebe nebere příliš vážně a zvedne náladu nejen díky skvělému soundtracku.

Byli jednou dva rebelové…

AT, Komedie, 104 min., 2019

Byli jednou dva rebelové…

Ruský kamarád ze studií volá o pomoc, a tak jeho vídeňští přátelé spontánně rozjedou záchrannou akci. To, co Vídeňané chápou zpočátku jako dobrodružství, však brzy ohrožuje staré přátelství a vzájemné vztahy. Především  proto, že si pojem „pomoc“ každý vykládá po svém… Svižná, ale i hořkosladká komedie se špičkovým hereckým obsazením.

Potápěč

AT, Drama, 93 min., 2019

Potápěč

Irene žije se svou dcerou Lenou na Ibize. Jejich vřelý vztah zakolísá poté, co se na Ibizu vrátí Irenin bývalý přítel Paul. Jeho světová kariéra skladatele a hudebníka je ohrožena. Zanedlouho jej čeká soudní proces kvůli týrání Irene. Snaží se ji všemi prostředky donutit, aby své obvinění stáhla. Psychothriller o domácím násilí, touze po lásce a nezdolné síle vzpoury.

Učitel

AT, Drama, 103 min., 2021

Učitel

Vězeňská škola v oddělení pro mladistvé velké vídeňské věznice je novým pracovištěm středoškolského učitele Hannese Fuchse. Tam se Fuchs setkává se svou nekonvenční kolegyní Marií Bergerovou, která dokáže svými netradičními metodami podchytit mladé vězně v jejich životní etapě. Právě tyto metody jsou hlavnímu strážci trnem v oku. Jeho mottem je kontrola místo výuky umění.

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Hlavní mediální partner

Česká televize

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz Kino Ponrepo Österreich Institut Brno DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Express FM Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi Novinky & Novinky