FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

A co třeba Adolf?

Sekce DAS FILMFEST SPEZIAL
Země DE
Žánr Komedie
Jazyk německy
Titulky cs, en
Režie Sönke Wortmann
Hrají Christoph Maria Herbst, Florian David Fitz, Caroline Peters, Justus von Dohnányi, Janine Uhse, Iris Berben
Délka 91 min.
Web constantin-film.de/kino/der-vorname
Rok 2018

Herci s četnými zkušenostmi z komedií podávají svým nasazením skvělé výkony. Christoph Maria Herbst představuje namyšleného intelektuála v obleku z manšestru se zarputilou jízlivostí a Caroline Peters v roli jeho ženy, která se vždy snaží o vyrovnání, předvádí svým záchvatem zuřivosti jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů.

swr.de

Mohla to být příjemná večeře, kterou Stephan a jeho žena Elisabeth u sebe doma uspořádali pro své přátele. Když ale Thomas ostatním sdělí, že on a jeho těhotná žena Anna chtějí svému synovi dát jméno Adolf, zaskočí hostitelům i rodinnému příteli Renému sousto v krku už při předkrmu. Všichni si začnou navzájem předhazovat různé pravdy, které neměly být v rámci harmonického společného soužití nikdy vyřčeny. Narazí na sebe silné osobnosti, ve hře se objeví ješitnost a celý večer postupně eskaluje. Diskuze o špatných a dobrých jménech začne přecházet v psychologickou hru, během které jsou s požitkem servírovány ty nejhorší hříchy z mládí a největší tajemství všech přítomných.

Praha, Kino Lucerna
St 16. 10. 2019 19:00
Praha, Kino Lucerna
18. 10. 2019 18:00
Brno, Kino Art
Po 21. 10. 2019 18:00

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM