FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

Balón

Sekce TENKRÁT NA VÝCHODĚ
Země DE
Žánr Drama
Jazyk německy
Titulky cs, en
Režie Michael Herbig
Hrají Friedrich Mücke, Karoline Schuch, Alicia von Rittberg, David Kross
Délka 125 min.
Rok 2018

Let balónem režisér Herbig zinscenoval jako neuvěřitelně napínavý závod s mocí, ve kterém se každá maličkost stává smrtelným rizikem.

kino-zeit.de

Léto 1979. Rozdělené Německo v čase vrcholící studené války. Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a více než dva roky připravovali riskantní plán. Pomocí horkovzdušného balónu, který si sami postavili, chtějí uprchnout z Východního Německa. Balón však těsně před západoněmeckou hranicí havaruje a východoněmecká tajná policie Stasi nalezne stopy po tomto jejich nezdařeném pokusu o útěk. Okamžitě se rozeběhne vyšetřování a pátrání, během kterého jsou obě rodiny donuceny pod velkým časovým tlakem vyrobit nový balón. Každým dnem se ale okruh policejního pátrání kolem nich zužuje. Hrozí, že jejich plány budou odhaleny a oni zatčeni. Začíná nebezpečný závod s časem a s policií v patách.

Film je uveden pod záštitou Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice v rámci Bavorského filmového večera. Diváci jsou po skončení projekce srdečně zváni na bavorskou recepci v DEPO2015.

Praha, Kino Lucerna
St 16. 10. 2019 10:00
Pro školy
Plzeň, DEPO2015
St 16. 10. 2019 10:00
Pro školy
Praha, Kino Lucerna
St 16. 10. 2019 20:15
Plzeň, DEPO2015
18. 10. 2019 18:00

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora