FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

DAS SOMMERKINO
2024

 
PRAHA
| PRAG
TISÁ | TISSA
ČERVEN–SRPEN

Filmy

Pozdravy z Fukušimy

DE, Drama, 104 min., 2016

Pozdravy z Fukušimy

Marie cestuje jako dobrovolnice do Japonska, do prefektury Fukušima, kde chce pomáhat místním obyvatelům po jaderné katastrofě z roku 2011. Mladá žena, utíkající z Německa před bortícími se sny o vlastní budoucnosti, má pomoci přeživším, kteří i po letech žijí v nouzovém ubytování. Brzy ale poznává, že úkol není pro ni.

Balón

DE, Drama, 125 min., 2018

Balón

Dvě východoněmecké rodiny touží po normálním životě ve svobodné zemi a více než dva roky připravovali riskantní plán. Pomocí horkovzdušného balónu, který si sami postavili, chtějí uprchnout na Západ. Balón však těsně před západoněmeckou hranicí havaruje. Začíná nebezpečný závod s časem a s policií v patách.

Láska mezi regály

DE, 2018, Drama, 125 min.

Láska mezi regály

Christian nastoupil jako pomocná síla ve velkoobchodě. Ujme se ho veterán Bruno a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion z oddělení sladkostí… Láska mezi regály je křehká, civilní a realistická romance z místa, kde není vidět na nebe. 

Soul Kitchen

DE / FR, Komedie, 100 min., 2009

Soul Kitchen

Turbulentní komedie o gastronomovi, jehož restaurace se od základu změní.

B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989

DE, Dokumentární, 93 min., 2015

B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989

Snímek je obsáhlým dokumentem a zároveň esejistickým vyjádřením lásky k době, ze které genius loci Berlína těží dodnes. Film byl uveden v sekci Panorama na Berlinale 2015, kde získal cenu Heiner-Carow-Preis.

Léto v Kreuzbergu

DE, Drama / Romantický, 94 min., 2020

Léto v Kreuzbergu

Léto v berlínské čtvrti Kreuzberg je k nesnesení horké. Pro čtrnáctiletou Noru, která s kamarády chodí na městský plavečák a baví se videi pro svůj Instagram, emocionální teplota vystoupá ještě výš. Seznámí se totiž s okouzlující a rozevlátou Romy a prožívá s ní intenzivní první lásku.

Alma & Oskar

DE / AT / CH / CZ, Drama, 88 min., 2022

Alma & Oskar

Po smrti Gustava Mahlera leží vídeňská smetánka Almě Mahler u nohou. Alma je však nesnáší a raději si začne románek s malířem Oskarem Kokoschkou, který je považován za enfant terrible umělecké scény. Rozdílné životní styly se střetávají a nastává hra o moc a závislost, která Almu a Oskara přivede na pokraj sebezničení.

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz German Films Österreich Institut Brno

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Muzeum umění Olomouc Olmützer Kulturtage

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Totalfilm Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi ČFSD Tschechien News