FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

DAS FILMFEST
2024

 
PRAHA
| 16.–20.10.
BRNO
| 22.–26.10.
OLOMOUC
| 1.–5.11.

Zpět

Shorts I - 2018

Sekce SHORTS
ALL THE TIRED HORSES
AT 2017, R. Sebastian Mayr, 24 min.
Alice a Josef jsou třicátníci a žijí ve Vídni. Jejich přátelé Peter a Ulli pozvali je a další pár, aby s nimi strávili Silvestra na horské chatě. Aby se všichni předem poznali, pozvou Alice a Josef ostatní čtyři na večeři k sobě domů. Protože Peter a Ulli však krátce předtím účast zruší, je z toho večeře s cizími lidmi. Diskutují se témata, kterými se zabývají lidé jako Alice a Josef. Je Berlín skutečně nejvýznamnějším evropským městem hipsterů, jaká je budoucnost monogamie, seznamovacích aplikací a jaký ještě býval smysl života? Během diskusí se všichni poznají víc, než doufali. Ještě před koncem moučníku je jasné, že tato večeře nebude tak snadno stravitelná. 
 
WANNABE
AT / DE 2017, R. Jannis Lenz, 29 min.
Coco je sedmnáct, a přestože nemá potřebný talent, zoufale se snaží stát slavnou. Je ochotná udělat cokoli, aby dosáhla uznání a vymanila se z průměrnosti. WANNABE, cross-mediální projekt spojující film s online video scénou, je příběhem mladé youtuberky, která si buduje fiktivní svět na internetu.
 
V PRVNÍ ŘADĚ
AT 2016, R. Veronika Schubert, 6 min.
Na 3000 skleněných destičkách jsou vyryty obrysy pohybu mraků. Linky působí jako neustále se měnící hranice na imaginární mapě. Zvukovou kulisu tvoří koláž televizních výroků, které byly zaznamenány v září 2015, kdy do Rakouska dorazily tisíce uprchlíků. Zvuková koláž vyjadřuje bezmocnost a neschopnost rakouské vlády, stejně jako nejednotnost Evropy. Politici se schovávají za prázdnými a otřepanými frázemi, televize vždy reaguje stejnými formulacemi. Toto video zobrazuje hněv režisérky nad nedostatkem solidarity, angažovanosti, vstřícnosti a lidské empatie.
 
FACING MECCA
CH 2017, R. Jan-Eric Mack, 27 min.
Důchodce Roli pomáhá syrskému utečenci Fareedovi nechat pohřbít ve Švýcarsku jeho ženu. Narážejí při tom na nepřekonatelné byrokratické překážky. Ale Roli má plán… 
Praha, Kino Atlas
So 20. 10. 2018 17:45

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz German Films Österreich Institut Brno

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Muzeum umění Olomouc Olmützer Kulturtage

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Totalfilm Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi ČFSD Tschechien News