FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

 
DAS FILMEST 2023


 

PRAHA | 19.–24.10.
BRNO | 30.10.–05.11.
OLOMOUC | 01.–09.11.

Zpět

Beuys

Země DE
Žánr Dokumentární
Jazyk německy
Titulky cs
Režie Andres Veiel
Délka 107 min.
Web zeroone.de/beuys
Rok 2017

Beuys. Muž s kloboukem, plstí a tukovým rohem. Třicet let po jeho smrti se nám jeví jako vizionář, který předběhl svou dobu. Trpělivě se už tehdy snažil vysvětlit, že "peníze nesmí být zbožím". Věděl, že obchodování s penězi by podkopalo demokracii. Ale víc než to. Beuys boxoval, papouškoval, přednášel a vysvětloval umění mrtvému králíkovi. Chcete dělat revoluci bez smíchu?" ptá se - a směje se. Jeho rozšířené pojetí umění ho zavedlo přímo do centra společenských debat, které jsou dodnes aktuální.

Režisér Andres Veiel a jeho střihači Stephan Krumbiegel a Olaf Voigtländer vykreslují ve své zběsilé, chytré koláži nesčetných, často dosud nevyužitých obrazových a zvukových dokumentů obraz jedinečného člověka a umělce, který ve své neklidné tvorbě bořil hranice. BEUYS není klasickým portrétem, ale intimním pohledem na člověka, jeho umění a jeho myšlenkové prostory, opojným, provokativním a úžasně současným.

Událost na Facebooku

Praha, Pragovka Gallery
Čt 29. 6. 2023 21:15

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik FFA Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz Kino Ponrepo Österreich Institut Brno DHL

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Olmützer Kulturtage Muzeum umění Olomouc

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Express FM Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi