FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA
PRAG


BRNO
BRÜNN

Zpět

Blue My Mind

Sekce DAS FILMFEST SPEZIAL
Země CH
Rok 2017
Žánr Drama
Jazyk Švýcarská němčina
Titulky cs, en
Režie Lisa Brühlmann
Hrají Luna Wedler, Zoë Pastelle Holthuizen, Regula Grauwiller, Georg Scharegg
Délka 97 min.
Web www.bluemymind.ch

Film Blue My Mind režisérky Lisy Brühlmann je přesvědčivý svými silnými obrazovými světy a zápletkou, která přináší stále nová překvapení. 

Michael Sennhauser, SRF

 

Nová adresa, nová škola, noví spolužáci. Nic z toho není pro patnáctiletou Miu jednoduché, natož samozřejmé. Na otázku, zda je adoptovaná, nedostane doma odpověď. Škola je nutné zlo, ale taky místo, kde je možné najít nové kamarády. Mia se tak dostává mezi partu znuděné mládeže bavící se sexem, drogami a mimosmyslovými zážitky. 
Energický debut o dospívání a hledání vlastní identity se odehrává na pomezí reality a fantaskního mytologického světa. Režisérka Lisa Brühlmann obdržela od švýcarské filmové akademie za svůj film cenu za nejlepší hraný film a nejlepší scénář. Mladá Luna Wedler byla za svůj mimořádně zralý výkon oceněna jako nejlepší hlavní představitelka.
Praha, Kino Lucerna
19. 10. 2018 18:00
Brno, Kino NO ART
Út 30. 10. 2018 20:15
Praha, Kino Lucerna
Po 22. 10. 2018 10:30
Pro školy

Partneři

Hlavní partneři

Fond Budoucnosti German Films FilmFernsehFonds Bayern Ministerstvo kultury České republiky České dráhy Österreich Institut Brno
Brno Brno-Střed Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Atlas Moravská galerie No Art Kino Lucerna Film Europe

Mediální partneři

Česko-Slovenská filmová databáze Radio 1 Radio Wave Proti šedi Časopis Freundschaft Česko-německá obchodní a průmyslová komora