FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

 
DAS FILMFEST
 

ONLINE
23.–30.11.2023

Zpět

Shorts II

Sekce SHORTS
Země DE, AT, CH
Žánr Krátkometrážní
Jazyk německy
Titulky cs
Režie Martin Monk, Martin Winter, Samuel Flueckiger, Ferdinand Hauser & Conrad Winkler
Délka 90 min.
Rok 2018–2020

Během filmového večera se díky atraktivnímu výběru budete moci mnohokrát přesvědčit, že kvalitní film nemusí nutně mít 90 minut...

Okno do světa
DE/CH 2019, Samuel Flueckiger, 26 min.
Před 35 lety odložila Maria své novorozené dítě do babyboxu. Za pomoci úřadů svou dceru Caroline vyhledá a poprvé se s ní setkává. DNA test má potvrdit jejich příbuznost. Mezi Marií a Carolinou se pomalu vyvíjí důvěrný vztah, který je však neustále ohrožován nenaplněným očekáváním a tichými výčitkami.

Favoriten
AT 2019, Martin Monk, 18 min.
Po hádce s matkou sbalí rebelující Sofia rychle pár věci a uteče. S vágním cílem najít svého biologického otce se vydává stopem do Itálie. Když jí zastaví inženýr Michael, začíná road trip plný nedůvěry.

Freigang
AT/DE 2019, Martin Winter, 35 min.
25letá vězeňkyně Kathi dostane v den svých narozenin propustku z vídeňského vězení. Svého syna, který žije s její matkou v malém bytě a starost o vnuka nezvládá, najde v zanedbaném stavu. Den se změní v tour de force a Kathi se navečer musí vrátit do vězení. Do té doby je nucena najít nový domov pro svého syna a je přitom stále více konfrontována se svou minulostí. Kathi bojuje s časem i sama se sebou.

První a poslední pumpa
DE/CZ 2020, Ferdinand Hauser, Conrad Winkler, 21 min.
Dvě benzinky uprostřed Evropy. Dvě ne-místa. Jedna hranice. Zákazníci přijíždějí a odjíždějí. Pumpaři zůstávají. Zatímco Theresa vyrostla na benzinové pumpě svého otce v bavorském městě Furth im Wald, kde pracuje dodnes, Honza je na čerpací stanici zaměstnán teprve několik týdnů. Pracuje na benzince v Železné, jen pár kroků od česko-německé hranice a bývalé Železné opony. Dvojjazyčný dokumentární film o domově a hranicích, o benzinové turistice, o Češích a Němcích a životě na pumpě.

 

Za podpory Přehlídky rakouských krátkých filmů, která vznikla ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) a Akademie rakouského filmu uvádíme v rámci SHORTS II snímky z předvýběru Rakouské filmové ceny 2020.

Praha, Kino Atlas
So 24. 10. 2020 20:00

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz German Films Österreich Institut Brno

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Muzeum umění Olomouc Olmützer Kulturtage

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Totalfilm Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi ČFSD Tschechien News