FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

Shorts IV

Sekce SHORTS
Země AT, CH
Žánr Krátkometrážní
Jazyk německy
Titulky cs, en
Režie Bernhard Wenger, Albert Meisl, Georg Isenmann, Johannes Bachmann
Délka 103 min.

Během filmového večera se díky atraktivnímu výběru budete moci mnohokrát přesvědčit, že kvalitní film nemusí nutně mít 90 minut...
Za podpory Přehlídky rakouských krátkých filmů, která vznikla ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA) a Akademie rakouského filmu uvádíme v rámci SHORTS IV snímky z předvýběru Rakouské filmové ceny 2019.

NÁLEDÍ
CH 2011, Georg Isenmann, 29 min.
Žurnalista Andreas pracuje na reportáži o Larisse, která onemocněla tuberkulózou. Během tohoto se v nemocnici seznámí se zdravotní sestrou Yvonne. Krátké setkání s oběma ženami Andrease ovlivní více, než si chce přiznat. Krátký film o tom, že je nemožné zachytit štěstí.
 
VÍTĚZSTVÍ MILOSRDENSTVÍ
AT 2017, Albert Meisl, 26 min.
Muzikolog Szabo se upsal sbírání archiválií k historii rakouské populární hudby. Díky nepříjemnému omylu skončil originální kostým jedné vídeňské beatové kapely z 60. let v charitativní sbírce oblečení. Při cestě za znovuzískáním tohoto vzácného kousku se Szabo nezalekne ani opravdového vloupání, při kterém mu ne zcela dobrovolně asistuje jeho kolega Fitzthum. Na rozdíl od Szaba ale může Fitzthum ztratit hodně: svou práci, svou kariéru – a v neposlední řadě i svou svobodu.
 
TICHÁ ZEMĚ, DOBRÁ ZEMĚ
CH 2018, Johannes Bachmann, 25 min.
Sybille, ředitelce školy a političce, zrovna vrcholí její předvolební boj o místo předsedkyně obecního zastupitelství své vesnice ve Švýcarsku, když do toho jejího syna spolužačka obviní ze z fyzického týrání. Sybille se musí rozhodnout mezi kariérou a svým morálním přesvědčením. Tak či onak je ve hře její pověst ve vesnici!
 
PROMIŇTE, HLEDÁM PING-PONGOVÝ SÁL A SVOJI PŘÍTELKYNI
AT/DE/SE 2018, Bernhard Wenger, 23 min.
Pár ze Švédska si vyjede na dovolenou do wellnessu v rakouských horách. Po jedné hádce Arnova přítelkyně za sebou práskne dveřmi a opustí hotelový pokoj. Od teď si Aron začíná hledat přítelkyni. Ponoří se do bizarního světa alpského wellness hotelu a nechává se uhánět tak dlouho, dokud se nezačne nabízet otázka, zda Aron hledá přítelkyni nebo sám sebe.
Praha, Kino Atlas
Út 22. 10. 2019 18:00

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM