FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG


BRNO
| BRÜNN

 

Zpět

Sólo pro Sunny

Vstup 50 Kč
Země NDR
Žánr Drama
Jazyk německy
Titulky cs, en
Režie Konrad Wolf
Hrají Renate Krößner, Alexander Lang, Heide Kipp, Dieter Montag, Fred Düren
Délka 100 min.
Rok 1980

Sólo pro Sunny je posledním filmem významného východoněmeckého režiséra Konrada Wolfa. Zachytil v něm obdivuhodnou cestu dělnice Ingrid „Sunny“ na dráhu popové hvězdy vystupující po celém východním Německu. Zářná umělecká kariéra, pro mnohé předpoklad osobního štěstí, však v žádném případě neplatí u Sunny – její osobní život je v troskách, má smůlu na partnery a ani její kolegové z branže nemohou překonat Sunnyin emancipovaný naturel. Po několika karambolech a životních kotrmelcích ale Sunny i díky podpoře své přítelkyně zjišťuje, že k cestě za životním snem potřebuje především sebedůvěru a odvahu.

Sólo pro Sunny se brzy po své distribuční premiéře stalo filmovým kultem. A to především proto, že snímek nabízel (a i po téměř třiceti letech stále nabízí) hrdinku, s níž se mohou identifikovat mladé ženy. Film byl velmi pozitivně přijat kritikou a vyznamenán mnoha cenami.

Událost na Facebooku

Brno, Letní kino Brno-střed
Čt 13. 8. 2020 21:30

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM