FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

Ticho po výstřelu

Sekce TENKRÁT NA VÝCHODĚ
Země DE
Žánr Drama, Historický
Jazyk německy
Titulky cs, en
Režie Volker Schlöndorff
Hrají Bibiana Beglau, Martin Wuttke, Nadja Uhl, Harald Schrott
Délka 103 min.
Rok 2000

Německo v 70. letech: vedená svým smyslem pro spravedlnost a také svou láskou k Andimu se Rita Vogt postupně dostane od rozpustilé anarchie až k terorismu. Když začne tušit, že jejímu hnutí hrozí konec, vypaří se do východního Německa. S novou identitou od tajné policie Stasi začíná nový život.

Snaží se přizpůsobit životu normálního příslušníka dělnické třídy a seznamuje se s mladou dělnicí Tanjou. Jejich přátelství však skončí náhle poté, co je v pátracím vysílání západní televize zveřejněna její podoba. Rita musí opět začít od nuly, s novým jménem a novou minulostí v jiném městě. Zdá se, že zde má více štěstí. Nakonec ji její minulost přeci jen dožene. Přichází rok 1989 – padá berlínská zeď, NDR přestává existovat a na Ritu nyní platí zatykač i na východě.

 

Praha, Kino 35
St 16. 10. 2019 20:30

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM