FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

Zelenější už to nebude

Sekce DAS FILMFEST SPEZIAL
Země DE
Žánr Komedie, Drama
Jazyk německy
Titulky cs
Režie Florian Gallenberger
Hrají Elmar Wepper, Emma Bading, Monika Baumgartner, Dagmar Manzel, Ulrich Tukur, Sunnyi Melles
Délka 117 min.
Rok 2018

Starý zahradník Schorsch žije v jednom bavorském maloměstě a denně se dře na svém hospodářství. I jeho manželství s ženou Monikou ztratilo své kouzlo. Když mu do toho ještě dcera oznámí, že chce jít na uměleckou akademii, a šéf místního golfového hřiště mu nechce zaplatit za odvedenou práci, protože se mu nelíbí zelený odstín trávníku, přeroste mu všechno přes hlavu. Když hrozí, že mu bude zabavena poslední věc, kterou vlastní – jeho staré zrezavělé práškovací letadlo, bez přemýšlení se rozhodne tímto strojem uletět. Tím začíná neobvyklá cesta, během které zažije nejrůznější dobrodružství a potká lidi, kteří mu pomohou opět otevřít srdce světu a znovu tak najít své ztracené štěstí.

Film je uveden pod záštitou Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice v rámci Bavorského filmového večera. Diváci jsou před začátkem projekce od 20:00 srdečně zváni na bavorskou recepci v DEPO2015.

 

Plzeň, DEPO2015
18. 10. 2019 20:30

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM