FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME


PRAHA | PRAG
BRNO | BRÜNN


PLZEŇ
| PILSEN
JIHLAVA | JIHLAVA

Zpět

Nevrland

Sekce DAS FILMFEST SPEZIAL
Země AT
Žánr Drama
Jazyk německy, anglicky
Titulky en/de, cs
Režie Gregor Schmidinger
Hrají Simon Frühwirth, Paul Forman, Josef Hader, Wolfgang Hübsch, Anton Noori, Markus Schleinzer
Délka 90 min.
Web nevrlandmovie.com
Rok 2019

Celý film obsahuje od začátku do konce tak podmanivé obrazy a tak kongeniální zvukový design, že člověk jen stěží uvěří, že se jedná o debut.

Der Tagesspiegel

Sedmnáctiletý Jakob žije se svým otcem a dědečkem v jednom malém bytě ve Vídni. Aby si vydělal nějaké peníze na studium, pracuje jako pomocná síla na jatkách, kde je zaměstnaný i jeho otec. Jakob bojuje s úzkostnou poruchou, která mu čím dál tím více komplikuje život. Jednou v noci pozná na erotickém video chatu šestadvacetiletého umělce Kristjana. Aniž by se ve skutečnosti potkali, začne mezi nimi vznikat virtuální přátelství. Teprve až po těžké ráně osudu sebere Jakob všechnu odvahu a vydá se na cestu do „Nevrlandu“, aby zahojil všechny rány ve své duši…

Film získal Cenu mladé poroty a Cenu za nejlepší herecký mladý talent pro hlavního představitele Simona Frühwirtha na filmovém festivalu Cena Maxe Ophülse 2019.

UPOZORNĚNÍ: Tento film obsahuje bílé, blikající světlo a scény a zvuky, které mohou u osob citlivých na světlo a trpících epilepsií způsobovat nevolnost a nepříjemné pocity a/nebo úzkostné a panické stavy.
Praha, Kino Lucerna
Út 22. 10. 2019 10:00
Pro školy
Praha, Kino Atlas
Út 22. 10. 2019 20:30
Brno, Kino Art
25. 10. 2019 20:30

Partneři

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

German Films FilmFernsehFonds Bayern Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik Verbindungsbüro des Freistaates Sachsen in Prag Karl May Museum Ministerstvo kultury České republiky České dráhy DHL Österreich Institut Brno Brno Präsenz Schweiz

Speciální poděkování

Kino Lucerna Kino Atlas No Art Kino Dukla DEPO2015 Kino 35

Mediální partneři

Radio Wave Radio 1 Česko-německá obchodní a průmyslová komora Česko-Slovenská filmová databáze Proti šedi Express FM