FESTIVAL
NĚMECKY MLUVENÝCH
FILMŮ

FESTIVAL
DEUTSCHSPRACHIGER
FILME

DAS SOMMERKINO
2024

 
PRAHA
| PRAG
ČERVEN–SRPEN

Zpět

TrustWHO

Sekce #diedoku, DAS FILMFEST ONLINE
Země DE, AT
Žánr Dokumentární
Jazyk německy, anglicky
Titulky cs, en
Režie Lilian Franck
Rok 2018

Čím déle sledujeme režisérčin pátrání po stopách, tím více houstne dojem, že Světová zdravotnická organizace je nejen labyrintem a rozvětvenou kafkovskou noční můrou, ale také loutkou mezi zájmy korporací a našeptávačů.

Kino-zeit.de

Pokud jde o naše zdraví, existuje jen velmi málo institucí, které jsou kompetentní a nezávislé. Chceme se samozřejmě spolehnout na lékaře a další zdravotníky. Ti zase čerpají podněty od Světové zdravotnické organizace WHO. Ale co když důvěra, kterou miliardy lidí na celém světě vkládají do této instituce, není na místě?

Tato osobní investigace vypráví o tom, jak byla WHO infiltrována a ovlivňována průmyslem a jak členské státy zneužívají tuto organizaci OSN pro své vlastní národní ekonomické zájmy. Ať už se jedná o tabákový skandál, prasečí chřipku nebo Fukušimu – WHO hraje skličující roli. Chybí jí finanční prostředky, pravomoci a transparentnost. A její rozhodnutí nakonec pomáhají více farmaceutickým společnostem a jadernému energetickému průmyslu než obětem. WHO byla vytvořena jako strážce světového zdraví, ale stala se hříčkou individuálních zájmů. Lilian Francková ukazuje děsivý obraz naší současné společnosti, v níž se vládní politika stává zastaralou.

Online projekce snímku TRUSTWHO na platformě dasfilmfest.online
  
Film bude přístupný zdarma od středy 16. 11. do neděle 20. 11.

Pořadatelé

Goethe Institut Österreichisches Kulturforum Schweizerische Eidgenossenschaft

Hlavní partner

Fond Budoucnosti

Partneři

Ministerstvo kultury České republiky Präsenz Schweiz German Films Österreich Institut Brno

Ve spolupráci

Kino Lucerna

Speciální poděkování

Kino Atlas No Art Muzeum umění Olomouc Olmützer Kulturtage

Mediální partneři

Český rozhlas Vltava Radio Wave Radio 1 Totalfilm Deník N Česko-německá obchodní a průmyslová komora Proti šedi ČFSD Tschechien News